נגישות
Diesenhaus
חברת התיירות של ישראל

טופס חיפוש, על מנת להזין פרטי חיפוש אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
flag

מידע על קרפטוס

קרפטוס הוא אי יווני בין כרתים לרודוס. הוא האי השני בגודלו מבין איי הדודקאנסיים, שהגדול ביותר הוא רודוס. רוב תושבי האי מתגוררים בחלק הדרומי של האי – בעיר המרכזית Pigadia ובכמה כפרים שמפוזרים בסביבה.  האי קרפטוס משתרע על שטח של 330 קמ"ר מתגוררים כ-5,400 תושבים, השפה המדוברת היא יוונית (אבל יש בו גם לא מעט דוברי אנגלית) והמטבע היא אירו.
החלק הצפוני של האי הוא הררי וקשה לגישה. כאן ממוקם היישוב הידוע ביותר – אולימפוס. אנשי אולימפוס התיישבו במקום מרוחק ולא נגיש זה לפני שנים רבות, כדי לברוח משודדי הים. במשך שנים רבות הייתה קהילה זו מבודדת מאוד, אבל היום אולימפוס הוא אתר תיירותי מועדף.
כשתגיעו למקום באחת מאותן טיסות לקרפטוס, תגלו בעצמכם שהתיירות לאי מהווה מקור הכנסה חשוב, אבל לעומת איים יווניים פופולריים אחרים, מספר התיירים עדיין נמוך יחסית ורוב המבקרים הם מגרמניה וסקנדינביה.
במהלך חופשה בקרפטוס תיווכחו לדעת שהחיים באי רגועים למדי. יש כאן חופים יפהפיים עם מים צלולים, והרוח העזה שנושבת לעתים באזור, הופכת את המקום לגן עדן לגולשי גלים. הרוח עוזרת גם לסלק את היתושים מהאי ומצננת קצת את הגוף כשהשמש קופחת בשמיים.
שדה התעופה
שדה התעופה קרפטוס נמצא בקצה הדרומי של האי, במרחק של כ-17 ק"מ מהעיר המרכזית Pigadia. השדה קטן מאוד, אבל למה כבר אפשר לצפות?

הדרך הטובה ביותר לסייר ברחבי האי הינה השכרת רכב, כך תוכלו לבקר במוקדים כגון- הרי האולימפוס, חופים מרהיבים - אמופי, אגיוס ניקולאס ובמוזאונים, כנסיות ועוד. דיזנהאוז מציעה שירות השכרת רכבים באי, בשיתוף פעולה עם Auto Tour  במחירים נוחים בשירות מקצועי ואף בשפה העברית. 

היכן ללון?
אם לא הגעתם למקום במסגרת חבילות נופש לקרפטוס, התשובה לשאלה "היכן ללון?", תלויה במה שאתם מעדיפים. בעיר Pigadia יש חוף מצוין ושליו אבל, אם אתם מחפשים יותר שקט ושלווה, תוכלו להישאר באחד הכפרים כמו Lefkos או Finiki בצד המערבי של החוף, או אפילו ב-Dafaniבצפון. Lefkos ידועה בזכות החוף היפה שלה, ו-Finiki בזכות המסעדות ומאכלי הים. יש באי מספר בתי מלון טובים, אבל אפשר גם לשכור חדר או דירה נוחים למדי. ואל תשכחו שמזגן יכול להיות ברכה בימי הקיץ החמים.
 

מזג אוויר בקרפטוס
currentdaysun.png
חמישי ° 25 - ° 29
sunSmall.png
sunSmall.png
sunSmall.png
 • 25-30
 • 25-31
 • 25-31